Najlepsze gry VR
Gry online

Najlepsze gry VR

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rzeczywistość wirtualna wciąż budzi wśród graczy pewien sceptycyzm. Czasy, kiedy na VR nie było dobrych gier, należą już jednak do przeszłości.

W technologii VR wielu widziało przyszłość nie tylko gier, ale i mediów audiowizualnych w ogóle. Kiedy na rynku zaczęły pojawiać się pierwsze headsety, chodziliśmy na ich pokazy, niczym do gabinetów osobliwości. Dla wielu okazały się jednak sporym rozczarowaniem, jako że na początku brakowało im gier, które miałyby do zaoferowania coś więcej niż samo VR. Te czasy już dawno minęły, a z myślą o rzeczywistości wirtualnej powstało wiele świetnych tytułów.

Half-Life: Alyx

Produkcja ta jest kolejnym wydaniem kultowej już serii Half-Life od studia Valve. Jest to pierwszoosobowa strzelanka, która duży nacisk kładzie na eksplorowanie rozmaitych lokacji. Świat gry stawia na jak największą interaktywność. Do tego stopnia, że Charles Coomber – nauczyciel z amerykańskiej szkoły Otay Ranch Academy for the Arts przeprowadził w niej lekcję. Jego nagranie stało się prawdziwym viralem w marcu 2020 roku. Trafiło ono nawet do popularnych stacji telewizyjnych. Co jednak oferuje Alyx tradycyjnym graczom? Przede wszystkim dopracowaną mechanikę, która od samego początku przygotowywana była z myślą o zestawach VR. Dzięki użyciu kontrolera lub technologii śledzenia palców możliwe jest strategiczne wychylanie się zza murów czy przeszukiwanie szafek w celu znalezienia amunicji. Docenić też należy oryginalną historię, która w dalszym stopniu rozbudowywuje uniwersum. Dzieje się ona pomiędzy wydarzeniami z Half-Life a Half-Life 2 i opowiada o losach tytułowej Alyx Vance. Główna bohaterka prowadzi badania, których celem jest odnalezienie słabych punktów rządzącego ziemią Kombinatu. 

Superhot VR

Gra Superhot przez długi czas była hitem serwisu YouTube. Nie każdy jednak wie, że jest ona również dostępna w wersji VR. Tak jak Half-Life: Alyx, jest to FPS (strzelanka pierwszoosobowa/first-person shooter). W przeciwieństwie do poprzednio omawianej produkcji nie skupia się ona na eksplorowaniu dopracowanych lokacji, tylko na czysto zręcznościowej rozgrywce. Mimo to gra ta posiada bardzo niecodzienny i ciekawy wątek fabularny.

“Nie ma tu regenerującego się zdrowia ani wygodnie rozmieszczonych paczek z amunicją. Jesteś tylko Ty i Twoi przeciwnicy – lepiej wyposażeni i z przewagą liczebną. Wyrywaj broń pokonanym wrogom, zabijaj i manewruj pośród nawałnicy mknących w zwolnionym tempie pocisków” – tak o Superhot mówią jej twórcy.

Mechanika tej gry jest w rzeczy samej intrygująca. Ważną rolę pełni w niej czas, który zatrzymuje się w momencie, gdy postać sterowana przez gracza stoi w bezruchu. Mapę Superhot stanowi ciąg korytarzowych pomieszczeń. W każdym z nich zastaniemy chmarę przeciwników, między którymi gracz musi lawirować, a nawet wyrywać im broń. Wszystko to składa się na bardzo ciekawą wizualnie i emocjonującą rozgrywkę. Co ciekawe, za wydaniem tej gry stoi polskie studio mieszczące się w Łodzi – Superhot Team.

Star Wars: Squadrons VR

Jest to najlepszy wybór dla każdego fana „Gwiezdnych Wojen”. Dzięki Star Wars: Squadrons w wersji VR można poczuć się jak pilot kosmicznego myśliwca w szeregach Imperium albo Nowej Republiki. Zasiąść można za sterami wielu typów maszyn, w tym tak kultowych, jak X-Wing czy myśliwiec TIE. Pilotować je można zarówno w kampanii fabularnej, opowiadającej zupełnie nową historię z odległej galaktyki, jak i w trybie multiplayer.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

itfurnisher

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zacząć swoją przygodę z robotyką i automatyką – przewodnik dla początkujących
Jak zacząć swoją przygodę z robotyką i automatyką – przewodnik dla początkujących
Odkryj fascynujący świat robotyki i automatyki! Przewodnik ten jest dedykowany dla początkujących i pokazuje jak zacząć swoją przygodę z tymi dziedzinami. Dowiedz się więcej o pierwszych krokach, potrzebnym sprzęcie i dostępnych zasobach do nauki.
Podręczniki i materiały do języka hiszpańskiego – skąd je pozyskać?
Podręczniki i materiały do języka hiszpańskiego – skąd je pozyskać?
Podręczniki i materiały do języka hiszpańskiego są dostępne w różnych źródłach, takich jak księgarnie, internet czy szkoły językowe.
Jak wybierać oświetlenie i inne elementy elektryczne dla swojego domu z pomocą hurtowni Speckable?
Jak wybierać oświetlenie i inne elementy elektryczne dla swojego domu z pomocą hurtowni Speckable?
Przepraszam za błędy w poprzednim przekazie. Dowiedz się, jak wykorzystać nasze zalecenia Speckable do doboru optymalnego oświetlenia i innych elementów elektrycznych dla twojego domu. Zrozum, jak różne elementy wpływają na komfort i funkcjonalność przestrzeni.
Ostatnie wpisy