Tiger Global wciąż inwestuje w technologię. Działania firmy w Indiach
Technologie

Tiger Global wciąż inwestuje w technologię. Działania firmy w Indiach

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tiger Global nie traci czasu na zbędne rozważania. Do tej pory na indyjskim rynku niespotykane były działania, jakich podejmuje się nowojorska firma inwestycyjna – czeki na niebotyczne kwoty i to w zastraszającym tempie. 

Czy to opłacalne? Zdecydowanie! Odważna taktyka pomogła wypromować już kilkanaście jednorożców – czyli firmy z wyceną przekraczającą 1 mld dol.

Tiger Global stawia na Indie… i odnosi sukcesy

Mimo, że siedziba Tiger Global mieści się w Nowym Jorku, od pewnego czasu jej oczy zwrócone są na kompletnie inny kraniec globu, na Indie. Do tej pory wschodni rynek od nikogo nie dostał tak wielkiego kredytu zaufania, jeśli chodzi o ekosystem startupowy.

Praca zespołowa w firmie
(fot. Morsa Images / DigitalVision / Getty Images)

To absolutny ewenement, ale firma nie planuje wcale zbaczać z tego kursu. W ciągu zaledwie 100 dni, dzięki zainwestowanym środkom, udało się jej przekształcić sześć indyjskich startupów w jednorożce. I trzy tylko w tym tygodniu, kiedy wprowadziła rundy w Groww, ShareChat i Gupshup.

Firma inwestycyjna wzięła również udział w nowej rundzie CRED, w której wyceniono dwuipółletnią firmę na około 2,2 miliarda dolarów. Mediom nie umknęła ta agresywna strategia inwestycyjna Tigera w 2021 r. Określana jest jako niezwykłe zjawisko, ale eksperci, którzy dokładnie śledzili fundusz hedgingowy w ciągu ostatniej dekady, twierdzą, że to nic nowego. Tiger jest z tego bowiem znany – w 2015 roku zainwestował w 18 firm, a następnie przeszedł w stan hibernacji na kolejne trzy lata. Jak będzie tym razem?

itfurnisher

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny produkt dla twojego domu – przewodnik dla początkujących
Jak wybrać idealny produkt dla twojego domu – przewodnik dla początkujących
Przewodnik dla każdego, kto chce dokonać idealnego wyboru produktów dla swojego domu. Dowiedz się, jak znaleźć to, czego naprawdę potrzebujesz i ciesz się zadowalających zakupów.
Spotkania zdalne – prezentujemy najlepsze narzędzia
Spotkania zdalne – prezentujemy najlepsze narzędzia
Wideokonferencje nie są niczym nowym, zwłaszcza dla osób pracujących w branży kreatywnej. Jednak ostatnie kilka miesięcy przekształciło je z jednego […]
Systemy POS w restauracjach – do czego służą?
Systemy POS w restauracjach – do czego służą?
System POS (Point of Sale) w restauracjach to narzędzie, które umożliwia obsługę płatności za posiłki i napoje. System POS to oprogramowanie zainstalowane na urządzeniach mobilnych, takich jak tablety lub smartfony, lub na tradycyjnych kasach fiskalnych.
Ostatnie wpisy