Najlepsze gry PS4, w które zagrasz ze swoją drugą połówką
Gry online

Najlepsze gry PS4, w które zagrasz ze swoją drugą połówką

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Chcecie spędzić razem czas na wygodnej kanapie, ale nie wiecie, co dokładnie możecie robić? TV i Netflix to nie wszystko – sprawdźcie razem najlepsze gry PS4, które pozwolą Wam na wesołą, wspólną zabawę.

Relacje między dwójką ludzi mogą być bardzo różne. Na szczęście świat gier wideo oferuje szeroką bibliotekę tytułów. Wspólne przeżywanie czegoś czy radzenie sobie razem z wyzwaniami jest dobre dla związku, ale czasem potrzebna jest też odrobina rywalizacji – mało jaka rzecz jest tak satysfakcjonująca jak utarcie nosa przechwalającemu się partnerowi. Poniższa lista pomoże Wam wybrać odpowiednią grę dla dwojga, na prawie każdą okazję.

Rayman Legends

Choć gra przedstawiająca sympatycznego bohatera wydana została w 2014 roku, to nadal bawi tak samo. Pięknie animowana grafika jest przyjemna dla oka, a rysunkowy, charakterystyczny świat i niezwykle chwytliwa ścieżka dźwiękowa nie pozwala oderwać wzroku i słuchu od telewizora. Fakt, że jest to platformówka, obniża próg wejścia do gry i sprawia, że nawet ci, którzy nie mieli w życiu zbyt dużo do czynienia z padem, po paru próbach będą przemierzali wirtualne światy z prawdziwą przyjemnością. Biegając, skacząc i walcząc, będziecie pokonywać razem średniowieczne zamki, lochy pełne pułapek, ogromne pustynie, orientalne statki powietrzne i wiele innych krain. Gra polega na kooperacji i wymaga wzajemnej pomocy, dlatego może być świetnym rozwiązaniem na spokojny wieczór we dwoje.

Unravel 2

Kolejna platformówka, choć ze zdecydowanie mniejszym tempem rozgrywki. Główni bohaterowie to włóczkowe pluszaki, które podróżują po pięknie zaprojektowanych lokacjach. Z pomocą wełnianych nici będziecie rozwiązywać wiele zagadek i przechodzić przez niezwykłe pułapki. Intrygująco zaprojektowane poziomy są bardzo szczegółowe i animowane w naturalny sposób mimo fantastycznej scenerii. Niektóre z przeszkód pokonać trzeba zręcznościowo, inne dzięki logicznemu myśleniu, ale zawsze są one przyjemnie wymagające. W momencie ewentualnej frustracji zawsze można włączyć podpowiedzi. 

A Way Out

Ten tytuł to interaktywny film, którego fabułę będziecie mieli szansę zmieniać w zależności od Waszych wyborów. Dwóch współwięźniów Leo i Vincent ma dość życia za kratami. Chcą uciec, ale jedyna szansa, jaką mają, wymaga współpracy. Ty i drugi gracz przejmujecie nad nimi kontrolę i przez pierwszą część rozgrywki, próbujecie odnaleźć się w ponurej rzeczywistości. Podzielony ekran pozwoli Wam na swobodne przeszukiwanie terenu więzienia, a sekwencje QTE sprawią, że sceny akcji będą łatwe do rozegrania nawet przez laika. Gra jest bardzo liniowa, więc osoby z mniejszym doświadczeniem w grach nie będą czuć się zagubione. Pozwala to też na opowiedzenie lepszej historii, ale sam finał może być różny w zależności od Waszych działań i wyborów. A Way Out to jedna z niewielu gier na rynku, których nie da się przejść samodzielnie – jest zaprojektowana specjalnie pod to, żeby grać w nią we dwójkę – najlepiej dobrym znajomym. Co więcej, nie trzeba kupować dwóch kopii, żeby zagrać z kimś online.

Lovers in a Dangerous Spacetime

Z galaktyki zniknęła cała miłość, a można ją przywrócić tylko w jeden sposób – uwalniając rozproszone po niej króliki. To produkcja, która została stworzona wprost do grania z drugą połówką – dwójka bohaterów stara się odnaleźć zaginione stworzenia i uratować utracone uczucie. Gracze podróżują okrągłym, różowym statkiem po wirtualnym wszechświecie, zbierając ulepszenia, walcząc z hordami obcych i unikając niebezpieczeństw. Gracze nie poruszają pojazdem bezpośrednio – w jego wnętrzu znajdują się kolejne stanowiska kontrolujące różne mechanizmy – silnik, tarcze, mapę, czy działka. Każda z postaci może w danym momencie okupować wyłącznie jedno stanowisko, dlatego tak ważna jest kooperacja i dobra komunikacja. W czasie lotu trzeba zdecydować, co w danej chwili jest najważniejsze – ostrzał drapieżnych przeciwników, wzmocnienie tarcz obronnych a może ucieczka w odpowiednim kierunku. 

Overcoocked 2

Każdy, kto kiedykolwiek gotował razem z grupą innych osób, wie, że komunikacja w takiej sytuacji może być wyzwaniem. Jeśli dodasz do tego armię nieumarłego chlebowego króla Unbreada, która maszeruje na waszą krainę, a którą pokonać może tylko seria dostarczonych w terminie pysznych dań, masz idealny przepis na hit na wieczór. Gra polega na utrzymywaniu tempa przygotowania potraw w restauracyjnej kuchni. Ale łatwiej powiedzieć niż zrobić, szczególnie że wraz z partnerem musicie ogarniać wiele różnych czynności takich jak krojenie składników, pilnowanie przepisów, dotrzymywanie terminów, mycie talerzy i tak dalej. Kooperacja i komunikacja jest kluczowa – nie da się samemu mieć na oku wszystkich zadań, jakie stoją przed grupą kucharzy. Gra dostarcza kupę frajdy i satysfakcji, bo niektóre misje są naprawdę wymagające, ale sama obsługa kontrolera jest wyjątkowo prosta.

itfurnisher

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak bezpiecznie otworzyć skrzynkę elektryczną?
Jak bezpiecznie otworzyć skrzynkę elektryczną?
Bezpieczne postępowanie podczas otwierania skrzynki elektrycznej podane krok po kroku. Dowiedz się, jak unikać niebezpieczeństw i przeprowadzić to zadanie samodzielnie.
Zastosowanie ultradźwiękowych pomiarów grubości w ocenie stanu konstrukcji narażonych na działanie substancji chemicznych
Zastosowanie ultradźwiękowych pomiarów grubości w ocenie stanu konstrukcji narażonych na działanie substancji chemicznych
Artykuł analizuje jak ultradźwiękowe pomiary grubości pomagają w ocenie kondycji konstrukcji eksponowanych na substancje chemiczne. Dowiedz się więcej o tym innowacyjnym rozwiązaniu!
Optymalizacja procesów w pracy zdalnej dzięki nowoczesnym technologiom IT
Optymalizacja procesów w pracy zdalnej dzięki nowoczesnym technologiom IT
W dobie ciągłych zmian i rosnącego znaczenia technologii, praca zdalna staje się coraz bardziej popularna.
Ostatnie wpisy