Gry planszowe, w które zagrasz z każdą osobą na świecie
Gry planszowe

Gry planszowe, w które zagrasz z każdą osobą na świecie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Planszówki to doskonała i uniwersalna rozrywka dla małych i dużych, par, rodzin i kilkuosobowych grup. To także idealny sposób na spędzenie wieczoru i przełamanie lodów w gronie nowych znajomych.

Współcześnie wybór gier planszowych na rynku jest ogromny, a design większości po prostu zachwyca. Niektóre mają proste zasady, inne są trochę bardziej skomplikowane, ale bez trudu znajdziemy taką, która będzie odpowiadać wszystkim naszym gościom. A co, jeśli nie wszyscy znają polski? To też nie problem! W takim wypadku sprawdzą się gry niezależne językowo i takie, których zasady zna każdy. Oto kilka przykładów.

Uno

Uno to prosta, szybka i przyjemna gra karciana, która nie wymaga żadnych słów poza jednym – „uno” – gdy graczowi na ręce pozostanie jedna karta. Zasady można wyjaśnić w kilka sekund, a jeśli brak znajomości danego języka nam na to nie pozwala, bez trudu znajdziemy w sieci instrukcję w dowolnej wersji językowej. Cała rozgrywka opiera się na liczbach i symbolach specjalnych, które znajdują się na samych kartach.

Twister

Twister to bardziej gra podłogowa niż planszowa, ale doskonale znana na całym świecie i niewymagająca znajomości języków obcych. Tutaj liczy się elastyczność, wytrwałość i szczęście – żadne słowa nie są potrzebne. Twister gwarantuje świetną zabawę i mnóstwo śmiechu. Jeśli Twoi goście lubią się ruszać i mają poczucie humoru, to ta gra będzie dla was idealna.

Jenga

Najprostsza gra planszowa, która świetnie nadaje się do rozrywki w małym i większym gronie. Zestaw zawiera 54 klocki, z których trzeba zbudować wieżę. Następnie każdy uczestnik na zmianę wyciąga klocki z dowolnej części wieży i umieszcza je na górze. Im dłużej trwa rozgrywka, tym zadanie to staje się trudniejsze, a sama wieża mniej stabilna. Zasady są tak proste, że można wytłumaczyć je nawet na migi.

Jungle Speed

To jedna z tych gier, która wymaga myślenia i zręczności, a przy tym przełamuje wszelkie bariery językowe. Rozgrywka opiera się na kartach z symbolami i drewnianym totemie. Każdy gracz ma przed sobą stos kart zakrytych, które po kolei, jedna po drugiej, odkrywają. Gdy dwóch graczy ma na karcie ten sam wzór, muszą jak najszybciej złapać totem stojący na środku pola gry. Wolniejszy gracz zabiera odkryte karty przeciwnika. Całość wygrywa ten, kto pozbędzie się wszystkich swoich kart.

Carcassonne

Strategiczna gra planszowa dla każdego, która praktycznie nigdy się nie nudzi, a co najważniejsze, można w nią zagrać na całym świecie! Zadaniem graczy jest odbudowa średniowiecznego księstwa za pomocą kart symbolizujących drogi, klasztory, miasta i pola. Karty należy zapełniać żetonami swoich ludzi, otrzymując punkty za każdy ukończony etap. Ludzkie żetony, w zależności od tego, gdzie zostaną umieszczone, zamienią się w rabusiów, mnichów, chłopów lub rycerzy. Gra zakończy się, gdy ostatnia karta z pola gry znajdzie się na stole.

Dixit

Dixit to bardzo niestandardowa gra, która szybko zyskała popularność na całym świecie. Rozgrywka jest banalnie prosta – w każdej rundzie inny gracz wymyśla skojarzenie (słowo, zdanie, dźwięk) dla jednej ze swoich kart i kładzie ją zakrytą na środku. Pozostali dodają do niej po jednej ze swoich kart. Następnie przemieszane karty zostają odkryte, a gracze zgadują, która z nich należy do autora skojarzenia.

Gra w kolory

Naszą listę zamyka mało popularna, ale niezwykle prosta „Gra w kolory”. Gracze muszą jak najszybciej pozbyć się kolorowych kart, które mają w ręce, ale które karty mogą wyrzucić w danej rundzie dyktuje rzut dwiema kostkami.

Zdj. główne: Dave Photoz/unsplash.com

itfurnisher

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odkrywaj moc cyfrowych narzędzi: jak ułatwiają pracę zdalną w branży IT
Odkrywaj moc cyfrowych narzędzi: jak ułatwiają pracę zdalną w branży IT
Artykuł ukazuje, jak cyfrowe narzędzia przyczyniają się do efektywnego zarządzania pracą zdalną w branży IT, podkreślając ich moc i różnorodność zastosowań.
Automatyzacja procesów korespondencji w firmie: korzyści z integracji usługi e-Doręczenia
Automatyzacja procesów korespondencji w firmie: korzyści z integracji usługi e-Doręczenia
Zobacz, jak za pomocą usługi e-Doręczenia i automatyzacji procesów, Twoja firma może zoptymalizować zarządzanie korespondencją. Usprawnij działanie swojego biznesu.
Optymalizacja strony internetowej – jak wybrać odpowiedni pakiet hostingowy
Optymalizacja strony internetowej – jak wybrać odpowiedni pakiet hostingowy
Dowiedz się, jak wybór odpowiedniego pakietu hostingowego wpływa na optymalizację Twojej strony internetowej. Zrozum najważniejsze czynniki, które należy uwzględnić.
Ostatnie wpisy