Spotkania zdalne – prezentujemy najlepsze narzędzia
Narzędzia do pracy online

Spotkania zdalne – prezentujemy najlepsze narzędzia

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wideokonferencje nie są niczym nowym, zwłaszcza dla osób pracujących w branży kreatywnej. Jednak ostatnie kilka miesięcy przekształciło je z jednego ze sposobów nawiązania kontaktu w podstawowe narzędzie. Dostępnych jest wiele świetnych rozwiązań do spotkań zdalnych. Sprawdź, które z nich są najchętniej używane.

Zoom

Darmowa wersja programu pozwala zaprosić do 100 osób na spotkanie, a na ekranie może pojawić się do 49 uczestników. Do wideokonferencji można dołączyć za pomocą aplikacji, przeglądarki internetowej lub tradycyjnego połączenia telefonicznego. Zoom pozwala na organizację nieograniczonej liczby spotkań z jakością wideo do 720p. Pozwala również na nagrywanie spotkań online. Dodatkowo oferuje całodobową pomoc techniczną online. Jeśli chcesz dodać odrobinę koloru i zabawy do swojej wideokonferencji, możesz pobawić się funkcjami tła.

Zoom ma jednak dwie duże wady. Po pierwsze, jeśli korzystasz z darmowej wersji, możesz zorganizować maksymalnie 40-minutowe spotkanie. Drugi problem dotyczy kwestii bezpieczeństwa, w szczególności nieproszonych trolli zakłócających spotkania i używających nieprzyzwoitego czy rasistowskiego języka. Z tego powodu, w ostatnich tygodniach Zoom usiłował zaostrzyć kwestie bezpieczeństwa i zastosował nowe środki, takie jak hasło chroniące dostęp do wideokonferencji. Póki co trudno ocenić jednak, czy przyniesie to długofalowe skutki.

GoToMeeting

Pozwala błyskawicznie dołączyć, zorganizować lub zarządzać spotkaniami wideo, audio lub internetowymi z sali konferencyjnej, domu czy innego miejsca. Wystarczy, że dysponujesz komputerem Mac, PC lub urządzeniem mobilnym.

Aplikacja GoToMeeting
(fot. Mika Baumeister, źródło: unsplash.com)

Platforma GoToMeeting oferuje mnóstwo opcji dodatkowych, takich jak transkrypcja spotkań, udostępnienia ekranu, tworzenie rysunków, integracja kalendarza i nie tylko.

RingCentral Video

Każdy z planów RingCentral Video obejmuje pełną gamę standardowych funkcji branżowych, m.in. planowanie i nagrywanie rozmów wideo, udostępnianie ekranu, dodawanie adnotacji i wbudowane funkcje czatu. Niewątpliwie jedną z największych zalet wspomnianego narzędzia jest integracja ze Slackiem, Google Workspace oraz Microsoft 365. Dzięki niej użytkownicy mogą planować i nawiązywać połączenia, korzystając z różnych platform.

Livestorm

Livestorm to kolejne ciekawe narzędzie do komunikacji wideo, które pozwala zarządzać każdym obszarem wydarzenia lub spotkania online bezpośrednio z przeglądarki. Dodatkowo pomaga zautomatyzować proces promocji przed wideokonferencją i zaangażować odbiorców na żywo. Zapewnia również szczegółowe informacje do późniejszej analizy. Można z niego korzystać na komputerze stacjonarnym, laptopie lub tablecie. Umożliwia sprawne zarządzanie spotkaniami zdalnymi, pokazami połączonymi ze sprzedażą, prezentacjami, webinarami, telekonferencjami i innymi wydarzeniami online.

WebinarJam

To oprogramowanie, które umożliwia udostępnianie transmisji na żywo, a także rejestrację i obejrzenie powtórki. Niezależnie od tego, czy chcesz przedstawić prezentację w PowerPoint, czy udostępnić swój ekran innym użytkownikom, możesz mieć pewność, że WebinarJam zaoferuje wysoką rozdzielczość. Dodatkowo proponuje czat na żywo z możliwością moderacji, opcję automatycznego nagrywania wydarzeń, przeprowadzenie ankiety w czasie rzeczywistym, kreator stron WWW oraz marketing SMS i e-mail.

(źródło: pexels.com)

Pozwala też dodawać uczestników na ekranie. Co ważne, nie musisz go pobierać, ponieważ jest oparty na przeglądarce. Ułatwia udostępnianie plików. Oferuje możliwość rejestracji jednym kliknięciem. Z drugiej strony, istnieje niewiele opcji dostosowywania szablonów stron. Ponadto należy liczyć z kilkoma sekundami opóźnienia w przypadku filmów na żywo. Poza tym: bez zarzutu.

ProfiConf

ProfiConf spełni wszystkie twoje potrzeby w zakresie wideokonferencji i spotkań zdalnych. Umożliwia prowadzenie konferencji w jakości HD w przeglądarce, dzięki czemu możesz rozpocząć spotkanie w kilka sekund. Zapewnia najnowocześniejsze zabezpieczenia ochrony danych oraz umożliwia udostępnianie ekranów, plików czy prezentacji. Pozwala również na nagrywanie konferencji.

Skype Meet Now

Oferuje doskonałe funkcje wideokonferencji, nawet w wersji bezpłatnej. Umożliwia spotkania grupowe do 50 osób. Pozwala nagrywać rozmowy i dodawać napisy na żywo. Można z niego korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub dedykowanych aplikacji komputerowych i mobilnych. Dodatkowo pozwala na udostępnianie ekranu oraz posiada opcję automatycznego rozmywania tła, co przyda się szczególnie wtedy, gdy nie masz czasu lub możliwości zaaranżować bardziej „biznesowej” przestrzeni w swoich czterech kątach.

Które z rozwiązań najbardziej sobie chwalicie? A może poszliście pod prąd i korzystacie z czegoś zupełnie innego?

itfurnisher

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa: Zamek na kartę
Nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa: Zamek na kartę
W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę w różnych obszarach naszego życia.
Żelazne zasady bezpieczeństwa w sieci
Żelazne zasady bezpieczeństwa w sieci
Wielu ludzi jest tak przyzwyczajonych do komunikowania się, pracy i nauki za pośrednictwem Internetu, że nie wyobrażają sobie codziennego życia […]
Jak wykorzystać technologię IP w monitoringu przy użyciu urządzeń Dahua?
Jak wykorzystać technologię IP w monitoringu przy użyciu urządzeń Dahua?
Odkryj tajniki technologii IP w monitoringu. Połącz funkcjonalność urządzeń Dahua z możliwościami nowoczesnych technologii, aby skutecznie zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Idealne dla początkujących w temacie!
Ostatnie wpisy